Osady kamienia na powierzchni toalety wyglądają bardzo nieestetycznie, przez co znacząco obniżają komfort korzystania z niej. Pojawić mogą się nie tylko na muszli klozetowej, ale też na spłuczce. I to bez względu na to, z jakich materiałów powstały te elementy. Na szczęście istnieje łatwy sposób na pozbycie się tego typu zabrudzeń. Co więcej, nie jest on wcale czasochłonny: polecamy produkt SEDUM szybkie działanie w 5 minut.

Kamień w toalecie – skąd się bierze?

Zanim jednak przejdziemy do opisywania metody usuwania kamienia z toalety, dobrze będzie wyjaśnić, jak powstaje:

  • Problematyczna na pewno jest wysoka twardość wody. Wynika ona z dużej ilości minerałów dostępnych w wodzie, a zwłaszcza takich jak magnez, żelazo oraz wapń. To właśnie one tworzą kamień. Niestety, twarda woda należy do czynników, z którymi nie da się nic zrobić.

Zupełnie inaczej wygląda natomiast sprawa z czyszczeniem toalety. Jeżeli bowiem zadbasz o regularność czyszczenia muszli, spłuczki, deski, pozostaną one  wolne od zabrudzeń.

  • Pamiętaj, że zacieki, plamy i osady powstają również z powodu działania grzybów oraz bakterii. Z tego powodu toaletę warto często dezynfekować CHLORATOS – to skuteczna dezynfekcja i wybielanie.

Jak usunąć osady z kamienia w łazience? Sprawdź profesjonalne środki!

Pomimo istnienia co najmniej kilku domowych sposobów na czyszczenie toalety z kamienia (polegają one między innymi na aplikacji octu, soku z cytryny i sody oczyszczonej), zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem wydaje się użycie dedykowanych preparatów. Dlaczego? Ponieważ ich skład oraz właściwości gwarantują najwyższa skuteczność.

Na wyróżnienie zasługują zwłaszcza specjalne odkamieniacze do łazienki TRISOL oraz SEDUM, które z powodzeniem mogą być stosowane na co dzień. Usuwają nie tylko wymienione wcześniej minerały, ale również wszelkie zacieki i osady. Jednocześnie tworzą specjalną powłokę, dzięki której kamień osadza się znacznie wolniej, niż zwykle. Co więcej, korzystanie z odkamieniacza jest skuteczne i bezpieczne. Nie rysuje on czyszczonej powierzchni i nie wpływa negatywnie na jej wygląd. Wręcz przeciwnie – przywraca połysk.

Jak usunąć kamień z dna muszli klozetowej?

Jak usunąć kamień z muszli klozetowej, odpowiedź na to pytanie często jest zależna od tego, gdzie dokładnie omawiany osad się znajduje. Czy można go zauważyć powyżej, czy poniżej poziomu wody? W tym drugim przypadku zadanie wydaje się trudniejsze ze względu na ograniczony dostęp do tych obszarów.

Proponowanym przez nas rozwiązaniem jest dobry odkamieniaczSEDUM.

Należy dokładnie rozprowadzić go po całej muszli, a następnie pozostawić na kilka minut.Tyle czasu wystarczy, by zmiękczyć osady i usunąć go przy pomocy szczotki najlepiej z twardym włosiem.

Jak usunąć żółty zaciek w toalecie?

Brudna toaleta to nie tylko kamień, ale również charakterystyczne żółte zacieki, które przeważnie są efektem działania szkodliwych mikroorganizmów, takich jak bakterie, czy grzyby. Stają się widoczne wówczas, gdy zapomnisz o regularnym czyszczeniu. Rozwiązanie wydaje się więc proste. Zwłaszcza że do dyspozycji masz wiele dedykowanych produktów. Spośród nich wyróżnić należy przede wszystkim:

  • profesjonalne płyny do czyszczenia urządzeń sanitarnych – najlepiej sprawdzają się środku zagęszczone, zawierające aktywny chlor (CHLORATOS działa wybielająco, ma ponadto właściwości grzybobójcze i bakteriobójcze).
  • TRISOL odkamieniacz skutecznie usuwa brud, resztki mydła, nadaje się do mycia basenów, kabin prysznicowych, glazury oraz powierzchni odpornych na działanie kwasów. Innowacyjna formuła sporządzona jest w oparciu o najwyższej jakości surowce.
  • środki niwelująco-myjące – CHLORATOS usuwa nie tylko zabrudzenia, ale też skutecznie dezynfekuje.