Urządzenia sanitarne, toalety, natryski i pisuary należy czyścić z użyciem środków dezynfekujących, które z skutecznie usuwają zarówno zabrudzenia, jak i bakterie. To samo zresztą tyczy się samych pomieszczeń. Jeśli więc nie wiesz, jakie produkty wybrać, by uzyskać pełną czystość, wysoki poziom bezpieczeństwa i przyjemny zapach, sprawdź nasze propozycje.
Czego używać do mycia toalet i urządzeń sanitarnych?
Jak nietrudno zgadnąć, dobór tego typu preparatów w dużej mierze jest uzależniony od specyfiki czyszczonej powierzchni, jak również od rodzaju samych zabrudzeń. Bez względu więc na to, czy chcesz kupić coś do domu, czy może szukasz mieszanek dla ekipy sprzątającej, przed podjęciem ostatecznej decyzji dokładnie przeanalizuj aktualną ofertę rynkową. Poniżej przekonasz się, co da się w niej znaleźć.
- PROFESJONALNY ŚRODEK ZAPACHOWY, NIWELUJĄCO-MYJĄCY. Jest to preparat skoncentrowany, który można rozcieńczać w wodzie lub wykorzystywać jako dodatek do innych płynów myjących. Z powodzeniem sprawdzi się podczas mycia pomieszczeń i urządzeń sanitarnych, takich jak toalety i natryski. Nadaje się ponadto do czyszczenia klatek schodowych, piwnic, a nawet przewodów kanalizacyjnych. Skutecznie niweluje nieprzyjemne zapachy, pozostawiając po sobie przyjemną, grejpfrutową woń.
- WYBIELACZ. Jeżeli pisuary, muszle klozetowe, czy też umywalki zżółkły bądź nabrały nieprzyjemnego, szarego odcienia, warto sięgnąć po specjalistyczny wybielacz. Nie tylko przywróci ich pierwotny kolor, ale na dodatek pozbędzie się uporczywych plam i zacieków. Wszystko to za sprawą aktywnego chloru, który znajduje się w jego składzie. WYBIELACZ z powodzeniem możesz stosować także w domu.
- CHLORATOS. Jest to profesjonalny płyn do czyszczenia urządzeń sanitarnych, choć nic nie stoi na przeszkodzie również ku temu, aby użyć go do mycia ścian i podłóg w łazience. Podobnie jak wspomniany wybielacz zawiera aktywny chlor. Co ważne, wyróżnia się właściwościami bakteriobójczymi i wybielającymi. Zapewnia skuteczną dezynfekcję, co zwiększa bezpieczeństwo korzystania z toalet publicznych.
- SEDUM. Uniwersalny koncentrat przeznaczony do konserwacji urządzeń sanitarnych. Usuwa rdzę, kamień urynowy i wodny, a także resztki mydła i złogi wapienne z pisuarów, bidetów, muszli klozetowych, umywalek, czy też brodzików. Ponadto neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Co ważne, nie można używać go na powierzchniach aluminiowych.
Jak czyścić toalety i urządzenia sanitarne?
Niezależnie od tego, czy mowa jest o łazience w domu, czy w centrum handlowym, kinie lub restauracji, dobierane przez Ciebie środki czyszczące muszą w sposób skuteczny usuwać zabrudzenia i bakterie. Szczególnie istotne wydają się właściwości dezynfekujące, ponieważ to właśnie dzięki nim jesteś w stanie utrzymać odpowiedni poziom bezpieczeństwa.
Niemniej, nie tylko dobór profesjonalnych preparatów ma znaczenie. Liczy się także systematyczność. Jeśli toaleta jest używana przez wiele osób, należy sprzątać ją codziennie. Nieco inaczej wygląda to w domu, jednak nie oznacza to wcale, że możesz odpuścić. Nic z tych rzeczy.
A jeśli zależy Ci na szybkim myciu toalet, postaw na dedykowane urządzenia i akcesoria. Z pewnością pomocne okażą się mopy parowe, rozmaite myjki, a także szczotki, przy pomocy których łatwiej i szybciej pozbędziesz się osadów z kabiny prysznicowej. Wszystko to przyda się wraz ze wspomnianymi środkami czyszczącymi. Dzięki nim rozwiążesz problem brudnych urządzeń sanitarnych.